Rozrywki dla dzieci w internecie

Rozrywki w internecie nie brakuje. To jedna z głównych funkcji tego medium. Obawy pojawiają się jednak, kiedy z internetu mają korzystać dzieci. W sieci funkcjonuje bowiem mnóstwo stron o treściach erotycznych. Poza tym nie trudno o wyszukanie witryn, na których propagowana jest przemoc czy używki.

rozrywka dla dzieci w internecie

Kontrola rodziców jest zatem konieczna. Najmłodsi w internecie mogą odnaleźć wiele form rozrywki, począwszy od bajek, po kolorowanki i gry edukacyjne. Właściwe dawkowanie czasu spędzonego przed ekranem komputera może pozytywnie wpłynąć na rozwoju dziecka.

Dzieci szukają w internecie różnych rozrywek. Chłopcy preferują gry online, zwłaszcza strzelanki i wyścigi. Dziewczynki, w przypadku gier, wybierają raczej te związane z modą lub urodą. Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszą się także gry edukacyjne. Witryn, które oferują internetową zabawę jest mnóstwo. Jedną ze stron, bezpośrednio poświęconą internetowej rozrywce dla dzieci jest gry-dladzieci.pl.

Łamigłówki to również bardzo popularna formy rozrywki internetowej dla dzieci. Częściej korzystają z niej dziewczynki. Do najczęściej odwiedzanych dziecięcych portali zaliczyć można czasdzieci.pl, darmowekolorowanki.pl, bajkidladzieci.org, piosenkidladzieci.com. Ponadto najmłodsi internauci korzystają również z strony typu ZooDlaDzieci.pl oraz znanych serwisów społecznościowych jak nasza klasa lub facebook.